Makijaż permanentny to specjalistyczny zabieg kosmetyczny, polegający na trwałym podkreśleniu ust, oczu i brwi. W przypadku oczu najczęściej jest to wykonanie kreski na dolnej i/lub górnej powiece, w przypadku brwi wyregulowanie ich kształtu, natomiast w przypadku ust uwydatnienie warg, zaznaczenie i wyregulowanie konturów oraz wzmocnienie czerwieni. Makijaż permanentny to także skuteczna alternatywa dla bardziej inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, ponieważ zabieg wykonany odpowiednią techniką zapewnia widoczny i naturalny efekt liftingu.
Profesjonalny makijaż permanentny nie tylko podkreśla walory kobiecej urody, ale także doskonale maskuje niedoskonałości, m.in. tuszując defekty skóry, takie jak blizny, przebarwienia, czy plamy pigmentacyjne. Co bardzo ważne makijaż trwały pomaga pozwala odzyskać pewność siebie i naturalny wygląd osobom, które z przyczyn zdrowotnych utraciły włoski brwi lub rzęs.
Makijaż permanentny – nazywany także makijażem trwałym lub mikropigmentacją - polega na wprowadzeniu pod skórę pigmentów (barwników), które implementuje się do drugiej lub trzeciej warstwy naskórka (ok. 0,3-0,5 mm), czyli płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Barwnik wprowadza się pod skórę cieniutką, jednorazową igłą w znieczuleniu, dzięki czemu zabieg nie powoduje większego dyskomfortu.
Profesjonalnie wykonany makijaż permanentny utrzymuje się około 1,5 - 2 lat. Warto podkreślić, że jego trwałość zależy od wielu czynników, w tym:
czynne zmiany skórne - bakteryjne, grzybicze, wirusowe
infekcje, stany podgorączkowe
przyjmowanie leków przeciw zakrzepowych
bielactwo (podrażnienie skóry może wywołać nowe ogniska
ciąża
epilepsja
skłonność do keloidów
powiększone węzły chłonne
choroba nowotworowa (w trakcie leczenia)
skłonność do bliznowców
tendencje do stanów zapalnych spojówki (dotyczy makijażu oczu)
ciąża, karmienie piersią
PRZED ZABIEGIEM Dla zapewnienia optymalnych efektów zabiegu makijażu permanentnego zaleca się 24 godziny przed zabiegiem
nie pić mocnej kawy
nie pić mocnej herbaty
nie pić napojów z kofeiną i teiną
nie spożywać alkoholu
nie spożywać narkotyków oraz innych środków pobudzających
nie zażywać aspiryny
nie opalać się zbyt mocno, szczególnie w solarium
nie poddawać się zabiegom z peelingami
OPIS ZABIEGU Zabieg makijażu permanentnego polega na bardzo precyzyjnym wprowadzeniu pigmentu za pomocą cieniutkiej igły ze stali chirurgicznej, delikatnie zadrapując naskórek.
Zabieg jest podzielony na kilka etapów.
Pierwszy etap to należyte przygotowanie przed zabiegiem. W tym celu stosujemy preparaty, które dezynfekują, pomagają usunąć martwe komórki, toksyny i oczyszczają skórę dzięki czemu pigment się lepiej przyjmuje.
Drugi etap wykonanie rysunku i dobór koloru.
Trzeci etap - znieczulenie i pigmentacja
Czwarty etap - zamknięcie zabiegu, dezynfekcja i aplikacja preparatu regeneracyjnego.
CZAS TRWANIA ZABIEGU Dobrze wykonany zabieg potrzebuje czasu. Wydłużony czas pacy świadczy o delikatnosci i dokładnosci wykonania zabiegu. Pigmentacja trwa około 1,5 do 2 godzin, wraz z rysunkiem i znieczuleniem.
DOPIGMENTOWANIE
Od 5 tygodni do 3 miesięcy po pierwszym zabiegu należy obowiązkowo wykonać dopigmentowanie, które wzmocni kolor i utrwali efekty zabiegu. W przypadku pominięcia zabiegu dopigmentowania lub niewykonanie go w tym terminie tygodni gabinet nie ponosi odpowiedzialności za trwałość makijażu.
DOBÓR KOLORU Kolor makijażu dobieram indywidualnie dla każdej klientki zwracając szczególną uwagę na:
wiek
typ urody (ciepły czy zimny)
kolor włosów
kolor oczu
kolor i typ skóry
TRWAŁOŚĆ MAKIJAŻU Makijaż permanentny utrzymuje się w skórze od roku do kilku lat. Proces blednięcia zależny jest od wielu czynników m.in.od typu i kolorytu skóry, chemii skóry, oddziaływania promieni UV.
Zalecane jest po około 1-2 lat odświeżyć makijaż, ponieważ wraz ze złuszczającym się naturalnie naskórkiem zmniejsza się intensywność koloru. Zabieg ten zdecydowanie przedłuży żywotność makijażu.
GOJENIE I PIELĘGNACJA Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego kolor jest intensywny i miejsca pigmentowane są lekko opuchnięte. Jednak opuchlizna szybko schodzi i już następnego dnia klientka może pokazać się w pracy. Po 2-3 dniach naskórek zaczyna się złuszczać. Bardzo ważne jest aby przez cały czas nawilżać pigmentowane miejsca - ja zalecam krem Bepanthen .Po zejściu tak zwanych strupków natężenie koloru jest jaśniejsze od 20-50% niż kolor wyjściowy. Nie wolno zrywać samemu strupków, powoduje to usunięcie pigmentu w miejscu zerwania efektem są niedopigmentowane miejsca w makijażu.
Aby zagwarantować skuteczny przebieg leczenia należy przez pierwsze 7 dni po zabiegu unikać:
długotrwałego kontaktu z wodą
nadmiernego promieniowania UV
pobytu w saunie i solarium
zdrapywania skórki pigmentacyjnej (strupków) ze skóry
zajęć fitness i siłowni
ZALETY MAKIJAŻU PERMANENTNEGO Przede wszystkim oszczędność czasu. Ten typ makijażu poleca się kobietom, które są zapracowane i chcą zyskać na każdej minucie. Makijaż trwały jest doskonałym rozwiązaniem dla Pań, które wcale się nie malują, a mimo to chciałyby wyglądać piękniej, atrakcyjniej poprzez podkreślenie swojej urody. To jest również znakomity sposób dla osób, noszących okulary bądź szkła kontaktowe, przez co wykonanie precyzyjnego makijażu jest trudniejsze. Wiele Kobiet jest uczulona na kosmetyki kolorowe. Makijaż permanentny likwiduje ten problem, ponieważ barwniki, których się używa w czasie zabiegu są całkowicie antyalergiczne. Zastępuje wszelkie tusze wodoodporne, które nie sprawdzają się podczas zażywania kąpieli w SPA, czy korzystania z łaźni parowych.
Doskonałe wyjście w przypadku utraty rzęs i brwi z powodu chemioterapii.